Náš tým

Náš příběh. Naše filozofie.

Kdo jsme

Jarda Týle
Mým prvním "učitelem", se kterým jsem od dětství rybařil u nás na Máchově jezeře, byl můj táta. Díky němu jsem také propadl kouzlu rybolovu v Norsku. Začal jsem se vracet pravidelně každý rok, zkoušel nová místa - od jižního Norska až po Norsko severní, učil se i od místních rybářů, se kterými jsem mnohokrát vyrazil na lov. Již desátým rokem v Norsku trávím celou rybářskou sezonu a snažím se své zkušenosti předávat dále. Jsem zastáncem toho, aby se moře nedrancovalo, spokojit se s povoleným limitem a důsledně dodržovat lovné míry ryb. Vždy se budu těšit na pohodové rybáře, kteří si jedou do Norska odpočinout, užít krásné pocity napětí, když ryba zhltne návnadu a neženou se za rekordy v počtu nachytaných ryb.Eva Rašovská
Ryby jsem chytala už jako malé dítě: tatínek rybář, strýc rybář, bratr rybář - tak nějak to nesl život. Následovala léta dospívání, pár let strávených výchovou dětí, život plný práce, chvilkami už jen zpestřován rybami, a nakonec už jen práce. Jednou se vzbudíte a zjistíte, že některé věci, které jste toužil zažít, jste ještě stále nězažil, neudělal. U mě to byla touha chytat jednou ryby v Norsku! Tolik jsem o tom slyšela, jen nějak nebyl čas?
Až jsem to jednou zkusila a "závislost" vznikla okamžitě: nejdříve jednou za rok... pak dvakrát... třikrát... až jsem si řekla, že TAM CHCI BÝT POŘÁD! A osud nám někdy přinese různé nečekané změny, takže já si zkusím splnit sen: být tam co nejvíce! Zárověň bych ráda dopřála poznat stejný pocit všem, co o tom také sní. Zvu vás tedy k těmto zážitkům a udělám vše, abych vám také "způsobila závislost".


Míra Kulich
Již první návštěva Norska před 15 lety učarovala natolik, že se sem musím každý rok, nejlépe několikrát vracet. Je to jako droga, díky které zde nacházím tolik potřebný relax mimo uspěchanou civilizaci a dobíjím si zde energii za všudypřítomného pokřiku racků a šumění šplouchajích vln příboje.
Nekonečné hlubiny moře jsou pro mě velkou výzvou a snažím se co nejvíc chvil trávit na lodi a hledat zajímavá místa s pěknými rybami.
Rád předávám své zkušenosti zejména nováčkům a zpravidla, jak už to bývá, uloví větší ryby než já... Pro mě jsou pak jejich rozzářené oči a radost odměnou, stejně jako když mlaskají nad nějakou dobrotou, kterou občas uvařím.