Lovíme

Vaše ryba, naše radost....

Rozhodnutí, vydat se na rybolov do Norska, je první cesta k závislosti. Nezáleží, jak zkušení rybáři jste, dokonce bychom řekli, že čím měně zkušení jste, tím větší štěstí vám přeje.
Nejosvědčenější způsoby lovení je pilkrování a vláčení. Pilkrování samotné jsme již před dlouhým časem převzali od místních rybářů a používáme stále. Vláčení  zná asi každý rybář z našeho rybolovu ani zde není nutné vymýšlet nějaké jiné styly.
Důležitější roli hraje vítr, teplota a hloubka vody a také období kdy jste se rozhodli ryby lovit.
Vezmeme to od severu do střední části Norska.

Ideáním časem pro lov kapitálních kusů tresky obecné, v oblasti severu Norska: Lofot a Vesterálů, kde se nachází i Brettesnes, jsou měsíce začátkem roku leden-březen, kdy se tyto tresky vydávají do mělčích vod za třením. V lednu a únoru bychom ještě neměli tolik denního světla k lovu, ale březen je už v tomto směru přijatelný. Sice počasí je pořád hodno drsného severu, ale tresky přes metr jsou běžným jevem.

Květen a srpen je pak ve znamení širokého výběru různých druhů mořkých ryb: od tresek obecných a tmavých, přes tresky jednoskvrnné a polacky, mníky, mníkovce, vlkouše (zvané "kočka"), halibuty, okouníky až po sledě a makrely.
V srpnu je velká pravděpodobnost vidět neuvěřitelnou polární záři, která se dost dobře nedá zachytit běžným fotoaparátem, ale zážitek je to nezapomenutelný!


Střední Norsko: Einvika, pak preferujeme v červnu, červenci a září. S přicházejícími teplejšími měsíci přibývá lovených druhů, kdy převažuje treska obecná, mník či jednoskvrnka, halibut a mníkovec. Od června se více vyskytují treska polack, sledě, makrely, okouníci, platýzi a tresky tmavé.